Nazca

Přijďte do muzea shlédnout výstavu cestovatele a badatele na poli archeologie Jiřího Sonnka, která veřejnosti zpřístupňuje artefakty jeho dosavadní dlouhodobé výzkumné a tvůrčí činnosti. Výstava je zhuštěnou prezentací vycházející ze Sonnkovy knihy "NAZCA - Od knoflíkové dírky k rozluštění záhady", která neotřelým způsobem nahlíží tuto indiánskou kulturu a svými originálními postřehy i přístupem se staví vedle  obecně přijímaných tvrzení profesionálních archeologů, vede s nimi věcnou polemiku a podává věrohodným způsobem autorův vlastní výklad k dodnes nerozřešené historické otázce. Výstava poskytuje nový úhel pohledu na celou problematiku nejen obecně známých geoglyfů, ale vůbec všedních i nevšedních aspektů života členů této dávné peruánské kultury.