Nová publikace Hlučín v proměnách času

Po úspěšné výstavě Hlučín v proměnách času, která byla uspořádána u příležitosti 760 let trvání města, přichází na trh také publikace, která snímky z loňské výstavy prezentuje. „Čtenář se může těšit na přehlednou kolekci dobových fotografií, jež dokumentují stavební a historický vývoj Hlučína za posledních zhruba 120 let,“ upřesnil jeden z autorů publikace Metoděj Chrástecký a jedním dechem dodal: „Oproti výstavě v knize několik desítek dalších zajímavých snímků přibylo, poněvadž se mezitím podařilo rozšířit muzejní sbírky.“ Kniha zobrazuje na více než pěti stech fotografiích proměnu Hlučína podle jednotlivých lokalit a do prodeje přijde v polovině prosince. Po dlouhé době se opět jedná o publikaci, která byla vytištěna dvojjazyčně. Stejně jako Hlučín byl v minulosti město dvou řečí, tak i kniha mapující jeho proměny symbolicky k jeho podstatě odkazuje. Své čtenáře si proto jistě najde i v německojazyčném prostředí. Závěrem nezbývá než zdůraznit, že bez aktivního přispění občanů, kteří poskytli fotografie ze svých rodinných sbírek, by nikdy takto kompletní kolekce historických snímků Hlučína nevznikla.