Johann Balthasar Janda a jeho slezská stopa

Výstava mapující život a dílo významného berlínského sochaře, rodáka z Darkoviček, je v těchto dnech k vidění na zámku v Hlučíně. Johann Balthasar Janda patřil v padesátých až sedmdesátých letech 19. století k předním protagonistům berlínské sochařské scény. Na svůj domov však nikdy nezanevřel a obohatil svými díly i některé místní kostely. Rodným Darkovičkám dokonce vytesal majestátní sochu Panny Marie Immaculaty. Na výstavě bude k vidění forma, pomocí které byl pořízen odlitek této sochy. Dále se můžete těšit na soubor sádrových portrétních byst knížecího rodu Hochbergů z Pštiny, nebo na dřevěný krucifix z kostela sv. Jana Křtitele v Hlučíně. Výstava bude k vidění až do 11. března v prvním patře hlučínského zámku.